KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14257207

nr 1425 7207

Salvador Dalí

(1904-1989), Spanien

Etsning, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bildmått: 24,5x18,5cm, yttermått inklusive ram: 45x37cm

Salvador Dalí, spansk målare född 1904, död 1989.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

6.200 kr

måndag 18 oktober 2021
kl 20:54:20

Salvador Dalí

Läs mer om Salvador Dalí